Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

Vuosi 2012

25.11 Tokokoe, Tuulos

ALO

1. Bordercollie Toberoi Iowa ja Tiltu Antikainen. 192p ALO 1- tulos

2. Cockerspanieli Nightlane´s Eveningstar ja Ulla Ketola. 175p ALO 1- tulos

3. Schapendoes Buffing Pelleas ja Katariina Keinänen. 172p ALO 1- tulos + TK1

4. Parssonrusselinterrieri Kuusiniityn Big-boss ja Anna-Maija Saarinen. 172p ALO 1- tulos

5. Saksanpaimenkoira Sonorian Falke ja Mervi Kähönen 165p ALO 1- tulos

6. X- rotu Toivo ja Hanna-Kaisa Nummela 150p ALO 2- tulos

7. Valkoinenpaimenkoira Snowpatrols Curious Casper ja Eeva Valkonen 145p ALO 2- tulos

8. Shetlanninlammaskoira Karaatin Rondo ja Hanna Aalto 134p ALO 3- tulos

9. Snautseri, pippuri & suola Mihan Veljemme Vertti ja Sanna-Mari Saukkonen 75p

AVO

1. Belgianpaimenkoira malinois Tammikallion Nougat ja Miia Lönnqvist 185p AVO 1- tulos + TK2

2 Katalonianpaimenkoira Lähderinteen Arianna ja Sanna Karonen 169,5p AVO 1- tulos + TK1

3. Bordercollie Lapintähti Unitra ja Sanna Jääskeläinen 157,5p AVO 2- tulos

4. Valkoinenpaimenkoira Waroggi Shereya ja Maija Vartiainen 152,5p AVO 2- tulos

5. Belgianpaimenkoira tervueren Eero ja Jessi Friberg 151p AVO 2- tulos

6. Labradorinnoutaja Vilijonkan Aavistus ja Ulla Ratinen 123p AVO 3- tulos

VOI

1. Saksanpaimenkoira Rakan Akan Ajatar ja Elina Ahola-Iivarinen 261p VOI 1- tulos

2. Sk collie Final Fantasy´s Boys Don´t Cry ja Tintti Norring 261p VOI 1- tulos

3. Bordercollie Tronic Deserado ja Kati Tupala 147p

EVL

1. Bordercollie Tending Icon ja Sirke Viitanen 294,5 EVL 1- tulos

2. Belgianpaimenkoira tervueren Foolproof Eleventh Hour ja Tanja Kotti 235,5p EVL 1- tulos

3. Sileäkarvainennoutaja Power Criminal Intent ja Marianne Forsell 235,5p EVL 2- tulos

pk collie Maple Yard Concord ja Pia Savolainen KESK

australianpaimenkoira Get The Party Started ja Heli Rissanen KESK


26.8 Tokokoe, Tuulos. Etelä-Hämeen kennelpiirin piirinmestaruuskoe

1. Belgianpaimenkoira malinois Jusard´s Beauregard ja Sari Pehkonen, RSKK. 192,5p ALO 1-tulos+KP

2. Australiankelpie Smart working akuna ja Tuulia Isoviita, RimA. 188,5p ALO 1-tulos+KP

3. Belgianpaimenkoira malinois Frosty Forest Sideswipe ja Suvi Koivunen, Kotka. 179,5p ALO1- tulos

4. Saksanpaimenkoira Musketeer´s Carla ja Merja Ruutikainen, RSKK. 179,5p ALO1- tulos

5. Beaucenpaimenkoira Racron Demi ja Tiina Oinonen, Vihti. 165p ALO1- tulos

6. Saksanpaimenkoira Aurora ja Hanna-Kaisa Nummela, Tuuloksen koirakerho. 163,5p ALO1- tulos

7. Mustaterrieri Zvezdozka Gopak ja Marko Moilanen, RSKK. 163p ALO1- tulos

8. Bokseri Hurrican ja Elina Laine, E-HKK. 161,5p ALO1- tulos

8. Broholmer Oonallen Eppunormaali ja Heljä-Maria Saloranta, Lahden käyttökoirat ry. 161,5p ALO1- tulos

9. Sileäkarvainen collie Tanning Ultima Thule ja Kristiina Palomäki, JANKK. 160p ALO1- tulos

10. Kääpiövillakoria Nobleset´s Dreammaker ja Päivi Mantila, JANKK. 158p ALO2- tulos

11. Bordercollie Covateco Wolverine ja Mari Niinikoski, RimA. 150p ALO2- tulos

12. Bordercollie Quasi Attaca ja Gilla Stenberg-Rakkolainen, E-HKK. 129p ALO3- tulos

13. Kultainennoutaja Fairquest Vendetta ja Linda Vekka, Hattula. 118p ALO3- tulos

AVO

1. Beaucenpaimenkoira Repoketun Iso-Iita ja Jonna Rusi, JANKK. 189p AVO1- tulos+TK2+KP

2. Australiankelpie Midnight Spy Paso Doble ja Taina Tamminen, Pälkäne. 187p AVO1- tulos

3. Kääpiövillakoira Backseat Drivers Touch Topaz ja Päivi Mantila, JANKK. 172p  AVO1- tulos

4. Beaucenpaimenkoira Black Carambas Frantic Daho ja Kari Honkaranta, JANKK. 165p AVO1- tulos

5. Belgianpaimenkoira tervueren Foolproof blind date, Lammi. 164p AVO1- tulos

6. Keeshond Giltsun Bronco ja Outi Hälli, E-HKK. 144p AVO2- tulos

7. Labradorinnoutaja Taavi ja Riitta Pohjola, Helsinki. 135p AVO2- tulos

8. Belgianpaimenkoira malinois Balckneck´s B´Indy ja Kim Kurkinen, RimA. 121p AVO3- tulos

9. Belgianpaimenkoira tervueren Kuunsirpin Simply the best ja Susanna Honkatupa, Klaukkala. 114p AVO3- tulos

10. Mittelspitz Damirazin Kova Kundi ja Jaana-Maarit Perkkala, JANKK. 62p AVO

VOI

1. Borderterrieri Demimoon his way ja Tuulia Isoviita, RimA. 246p VOI2- tulos

2. Australiankelpie Placo Freya ja Elina Jokinen, JANKK. 236,5p VOI2- tulos

3. Partacollie Peikkopirtin Vappuvuokko ja Erja Niutanen, RimA. 223,5p VOI3- tulos

4. Belgianpaimenkoira malinois Tulikuuma Oljenkorsi ja Sari Pehkonen, Riihimäki. 218,5 VOI3- tulos

5. Punainen irlanninsetteri Fansett Hemisphere Kid ja Päivi Mikkonen, Järvenpää. 198p VOI3- tulos

6. Bordercollie Littlehorn Micra ja Sanna Hyytiäinen, RSKK. 158p VOI

7. Staffordshirenbullterrieri hup´s staff Justiina ja Minna Borodulin, E-HKK. 76p VOI

EVL

1. Australiankelpie Cefeus Oxalis Acetosella ll ja Marko Osala, Hollolan tokotiimi ry. 301p EVL1- tulos

2. Sileäkarvainen collie Calibra´s Goldilocks ja Kirsi Kontuvirta, RSKK. 300,5p EVL1- tulos

3. Labradorinnoutaja Hardrocks Mailbock ja Veera Pelkonen, JANKK. 298,5p EVL1- tulos

4. Beaucenpaimenkoira Punasukan Verla ja Jonna Rusi, JANKK. 272,5p EVL1- tulos

5. Bordercollie Tronic Gordon ja Tea Sipilä, JANKK. 261p EVL1- tulos

6. Partacollie Pythagoraan Vive Laviolette ja Erja Niutanen, JANKK. 249 EVL2- tulos

7. Valkoinenpaimenkoira Moonscape´s Voice of the Wolf ja Riikka Viinikka, JANKK. 242p EVL2- tulos

8. Airendalenterrieri Beauty-Beast Vom Dilgenshof ja Mari Kiuru, JANKK. 228,5p  EVL2- tulos

9. Belgianpaimenkoira groendendael Finn Noir Gimi-R ja Kim Kurkinen, RimA. 211p EVL3- tulos

10. Espanjanvesikoira Marikharon Baddington ja Sari Paloposki, E-HKK. 192p EVL3- tulos

EPÄVIRALLISEN JOUKKUEKILPAILUN TULOKSET

1. RSKK yht. 672,5p

  • Kirsi Kontuvirta & sk.collie Calibra´s Goldilocks EVL1 (300,5p)
  • Sanna Hyytiäinen & bordercollie Littlehorn Micra VOI
  • Sari Pehkonen & belgianpk. malinois Jusard´s Beauregard ALO1 (192,5p)
  • Merja Ruutikainen & saksanpaimenkoira Musketeer´s Carla ALO1 (179,5p)
  • Marko Moilanen & mustaterrieri Zvezdozka Gobak ALO1

2. JANKK 1 yht. 630,5p

  • Veera Pelkonen & labradorinnoutaja Hardrock Mailbock EVL1 (298,5p)
  • Tea Sipilä & bordercollie Tronic Gordon EVL1
  • Päivi Mantila & kääpiövillakoira Backseat Drivers Touch Topaz AVO1 (172p)
  • Päivi Mantila & kääpiövillakoira Nobleset´s Dreammaker ALO2
  • Kristiina Palomäki & sk.collie Tanning Ultima Thule ALO1 (160p)

3. JANKK 2 yht. 626,5p

  • Jonna Rusi & beaucenpaimenkoira Punasukan Verla EVL1 (272,5p)
  • Mari Kiuru & airendalenterrieri Beauty-Beast Vom Dilgenshof EVL1
  • Kari Honkaranta & beaucenpaimenkoira Black Carambas Frantis Daho AVO1 (165p)
  • Jonna Rusi & beaucenpaimenkoira Repoketun Iso-Iita AVO1 (189p)

4. RimA yht. 584,5p

  • Kim Kurkinen & belgianpk.groenendael Finn Noir Gimi-R EVL3
  • Tuulia Isoviita & borderterrieri Demimoon on his way VOI2 (246p)
  • Kim Kurkinen & begianpk.malinois Balcknec´s B´Indy AVO3
  • Tuulia Isoviita & aust.kelpie Smart Working Akuna ALO! (188,5p)
  • Mari Niinikoski & bordercollie Covateco Wolverine ALO2 (150p)

5. E-HKK yht. 161,5p

  • Sari Paloposki & espanjanvesikoira Marikharon Baddington EVL3 (192p)
  • Minna Borodulin & staffordshirenbullterrieri Hups´staff Justiina VOI
  • Outi Hälli & Keeshond Giltsun Bronco AVO2 (144p)
  • Gilla Stenberg-Rakkolainen & bordercollie Quasi Attacca ALO3
  • Elina Laine & bokseri Hurricane ALO1 (161,5p) 

26.5 Tokokoe, Tuulos:

ALO

1. Bordercollie Starsky Voice of You ja Maarit Hellman. 191,5p ALO I- tulos+KP

2. Saksanpaimenkoira Aurora ja Hanna-Kaisa Nummela. 189,5p ALO I- tulos+KP

3. Sileäkarvainen collie Koiruuksie Elli Nonparelli ja Suvi Patrikainen. 171p ALO I- tulos

4. Australianpaimenkoira Ozahula Xara ja Katariina Koskinen. 169,5p ALO I- tulos

5. Kääpiövillakoira Backseat Drivers Touch Topaz ja Päivi Mantila. 169p ALO I- tulos

6. Valkoinen paimenkoira Kowhai Navajo White Wolf ja Jenni Pikkarainen 166p ALO I- tulos

7. Staffordshirenbullterrieri Seesaw sound is sound ja Johanna Ronni. 164p ALO I- tulos

8. Islanninlammaskoira Vongoivan Druna ja Paula Ruotsalainen. 151p ALO II- tulos

AVO

1. Mittelspitz Thomdy Dom´s Victoria ja Marika Tainio 171p AVO I- tulos

2. Kultainennoutaja Gill´s Fransescana ja Hanna Kaipainen 153,5p AVO II- tulos

3. Islanninlammaskoira Runestone Mocha Latte ja Paula Ruotsalainen 136p AVO III- tulso

4. Australianpaimenkoira Capricole French Kiss ja Pekka Karimeri 131,5p AVO III- tulos

5. Landseer Raigomillin Don Corleone ja Riitta Pouttu 107p AVO III- tulos

VOI

1. Bordercollie Tronic Gordon ja Tea Sipilä 287,5p VOI I- tulos

2. Bordercollie Maccabee Flirt with Fire ja Tiina Sipilä 270,5p VOI I- tulos

3. Novascotiannoutaja Tollerbay Banjo Melody 265p VOI I- tulos

4. Briard Elouche del Pata Viento ja Pipsa Piiroinen 181,5p

5. Islanninlammaskoira Astvinur Eldur ja Paula Ruotsalainen 101,5p

EVL

1. Lapinporokoira Taimi ja Laura Okker 284,5p EVL I- tulos

2. Lapinporokoira Mikälie Narunjatke ja Raisa Niskasaari 250p EVL II- tulos

3. Airedalenterrieri Beauty-Beast Vom Dilgenshof ja Mari Kiuru 213p EVL III- tulos

©2017 Tuuloksen Koirakerho ry - suntuubi.com